Завдання 2

 У 1814 році Він створив перший у світі розбірний рамковий вулик. У ньому винахідник вперше виділив рамку в самостійну частину бджолиного житла. Рамка не створювала позарамкового простору, це зберігало комфортність зимівлі клубу бджіл, що втрачена у сучасних вуликах. Завдяки цьому стало можливим вільно оглянути бджолину сім'ю й активно впливати на хід її розвитку. Такий Вулик дозволив вилучати мед, не винищуючи димом бджіл, як це практикувалося в ті часи. Нині рамкою оперують мільйони пасічників у світі.


Ще один визначний винахід цієї людини — дерев'яна перегородка з отворами, через які проходять тільки робочі бджоли, що дає можливість отримувати чистий мед у рамках.


Усвідомлюючи важливість свого відкриття, Він створив першу в Російській імперії та єдину тоді в Європі школу пасічників. Спершу вона містилася в — Митченках Конотопського повіту Чернігівщини, а з 1830 року — на хуторі Пальчики, купленому спеціально для цієї мети. За 53 роки існування школи з неї вийшло понад 700 кваліфікованих пасічників. В 1843 році цю школу відвідав Т. Г. Шевченко.

1839 року — мав майже 3 тисячі бджолосімей, які приносили господарю до 20 тис. крб щорічного прибутку. Згодом його пасіка стала найбільшою в світі — вона нараховувала 10 000 бджолосімей.

Був дійсним членом Московського товариства сільського господарства.

Його пасіку відвідав навіть імператор Микола I, після чого було укладено
угоду про постійні поставки меду до царського двору.


ЗАПИТАННЯ: Хто це? Вкажіть прізвище ім'я та де народився?

Комментариев нет:

Отправить комментарий